Hos Helsebixen ønsker vi at være en webbutik med det størst mulige sortiment, sammenholdt med at vi ønsker at give gratis fragt, giver det nogle udfordringer på en række varer hvor prisen per styk er lav og vægten er høj. Det koster os nemlig markant mere at behandle en tung ordre end en let ordre. Derfor har vi ved en meget lille del af vores særligt tunge eller uhåndterlige varer (såsom mel, frø, tunge glas, varer som går i stykker under fragt eller lign.) er vi nødt til at opkræve DKK ,- for håndtering. Der er derfor tale om et håndteringsgebyr og ikke en ekstra fragtomkostning.
Vi gør dette for at holde det simpelt for alle. Vi mener at det er fair at vi tilbyder alle varer, selv de tunge i vores sortiment. På de tunge varer, tager vi så et tung vare gebyr. Vi håber på din forståelse af dette, og at i støtter op om målet med et stort sortiment, da alternativet er at vi som en lang række af vores konkurrenter holder op med at sælge disse vare. Det ønsker vi ikke.
Vores mål er at gøre det så nemt og billigt for dig som muligt - men vi ønsker trods alt ikke at tabe penge.
Om produktet
Nuxe Nuxuriance Ultra Serum - 30 ml er en nærende anti-age serum til alle hudtyper, det giver huden intens pleje med 95.8% ingredienser med naturlig oprindelse.
Denne unikke serum er formuleret med saffran og Bougainvillea Bi-Floral Cells®, som har en regenererende effekt, der hjælper med at give huden fylde og en jævn tekstur.
Forkæl ind hud med denne serum til morgen og aften, der får din hud til at fremstå ungdommelig med en naturlig glød.
Værd at vide
Anti age serum
Til alle hudtyper
Får huden til at fremstå mere fyldig med en ungdommelig glød