Hos Helsebixen ønsker vi at være en webbutik med det størst mulige sortiment, sammenholdt med at vi ønsker at give gratis fragt, giver det nogle udfordringer på en række varer hvor prisen per styk er lav og vægten er høj. Det koster os nemlig markant mere at behandle en tung ordre end en let ordre. Derfor har vi ved en meget lille del af vores særligt tunge eller uhåndterlige varer (såsom mel, frø, tunge glas, varer som går i stykker under fragt eller lign.) er vi nødt til at opkræve DKK ,- for håndtering. Der er derfor tale om et håndteringsgebyr og ikke en ekstra fragtomkostning.
Vi gør dette for at holde det simpelt for alle. Vi mener at det er fair at vi tilbyder alle varer, selv de tunge i vores sortiment. På de tunge varer, tager vi så et tung vare gebyr. Vi håber på din forståelse af dette, og at i støtter op om målet med et stort sortiment, da alternativet er at vi som en lang række af vores konkurrenter holder op med at sælge disse vare. Det ønsker vi ikke.
Vores mål er at gøre det så nemt og billigt for dig som muligt - men vi ønsker trods alt ikke at tabe penge.
Om produktet
Personlig pleje.
Avalons shampoo med rosmarin er udviklet specielt til tyndt hår uden volume. Har du et fint hår, der ikke er meget hverken spræl eller fylde i, kan du have glæde af at vaske dit hår med den plejende og nærende shampoo.
Når du anvender shampooen fra Avalon, så masser den gerne blidt ind i dit hår med dine fingerspidser, inden du skyller efter med rindende vand.
Værd at vide om produktet: - Indeholder 325 ml - Ideel til tyndt eller fint hår - Giver dit hår mere fylde og spræl