Hos Helsebixen ønsker vi at være en webbutik med det størst mulige sortiment, sammenholdt med at vi ønsker at give gratis fragt, giver det nogle udfordringer på en række varer hvor prisen per styk er lav og vægten er høj. Det koster os nemlig markant mere at behandle en tung ordre end en let ordre. Derfor har vi ved en meget lille del af vores særligt tunge eller uhåndterlige varer (såsom mel, frø, tunge glas, varer som går i stykker under fragt eller lign.) er vi nødt til at opkræve DKK ,- for håndtering. Der er derfor tale om et håndteringsgebyr og ikke en ekstra fragtomkostning.
Vi gør dette for at holde det simpelt for alle. Vi mener at det er fair at vi tilbyder alle varer, selv de tunge i vores sortiment. På de tunge varer, tager vi så et tung vare gebyr. Vi håber på din forståelse af dette, og at i støtter op om målet med et stort sortiment, da alternativet er at vi som en lang række af vores konkurrenter holder op med at sælge disse vare. Det ønsker vi ikke.
Vores mål er at gøre det så nemt og billigt for dig som muligt - men vi ønsker trods alt ikke at tabe penge.
Om produktet
Sebastian Penetraitt Conditioner 250 ml
Sebastian Penetraitt Conditioner er en styrkende balsam, der beskytter især stresset og tørt hår mod skadelige påvirkninger fra miljøet, kemisk behandling og varmestyling. Denne skønne conditioner reparerer håret, og gør det blødt og glansfuldt takket være bl.a. risolie. Dit hår udfiltres og efterlades velplejet og med fornyet styrke.
Effekt: Styrker og reparerer håret
Hårtype: Velegnet til kemisk behandlet og varmeskadet hår
Hårfarve: Velegnet til alle hårfarver
Produkttype: Balsam
Indhold: 250 ml
Brug: Fordeles i nyvasket og rent hårs længder og spidser. Lad produktet sidde i 1-3 minutter og skyl det efterfølgende grundigt ud. Brug evt. Penetraitt Shampoo inden for maksimal styrke til håret