Bestil indenfor 00d 00t 00m 00s, så sender vi din pakke i dag
Hvad er tung vare gebyret?
Hos Helsebixen ønsker vi at være en webbutik med det størst mulige sortiment, sammenholdt med at vi ønsker at give gratis fragt, giver det nogle udfordringer på en række varer hvor prisen per styk er lav og vægten er høj. Det koster os nemlig markant mere at behandle en tung ordre end en let ordre. Derfor har vi ved en meget lille del af vores særligt tunge eller uhåndterlige varer (såsom mel, frø, tunge glas, varer som går i stykker under fragt eller lign.) er vi nødt til at opkræve DKK ,- for håndtering. Der er derfor tale om et håndteringsgebyr og ikke en ekstra fragtomkostning.
Vi gør dette for at holde det simpelt for alle. Vi mener at det er fair at vi tilbyder alle varer, selv de tunge i vores sortiment. På de tunge varer, tager vi så et tung vare gebyr. Vi håber på din forståelse af dette, og at i støtter op om målet med et stort sortiment, da alternativet er at vi som en lang række af vores konkurrenter holder op med at sælge disse vare. Det ønsker vi ikke.
Vores mål er at gøre det så nemt og billigt for dig som muligt - men vi ønsker trods alt ikke at tabe penge.
Om produktet
Nicolas Vahé Cocoa Truffle Caramel (110 g)
Nicolas Vahé Cocoa Truffle Caramel kombinerer kakaotrøffel med en blød kerne af karamel.
Den fyldige chokolade omslutter den silkeglatte karamel og skaber en afrundet smagsoplevelse.
Noter af kakao møder sødme fra karamel og et strejf af salt, som giver balance i hver bid.
Konsistensen er blød og cremet med en let modstand, når trøflen deles.
Servér dem til kaffe, som afslutning på et måltid eller som en del af dessertanretningen.
De kan også nydes alene som en lille sød pause.
Opbevares tørt og køligt.
Værd at vide om Nicolas Vahé Cocoa Truffle Caramel:
Cocoa truffle with caramelvegetable fat (kokos, palmekerneolie), sukker, fedtfattig kakaopulver, whey powder (MÆLK), crystallised salt-butter caramel 5% (sukker, glukosesirup, FLØDE, saltet SMØR, skummetMÆLKspulver, Guérande salt), kakaopulver, emulsifier: SOYA lecithins, natural flavouring, Allergeninformation: Kan indeholde spor af GLUTEN, MANDLER, HASSELNØDDER, ÆG og PISTACIENØDDER.
OBS: Der kan forekomme mindre afvigelser mellem ovenstående indhold og den indholdsdeklaration, der fremgår af den vare, du modtager fra Jala-Helsekost. Vi anbefaler derfor altid at kontrollere indholdsdeklarationen på det fysiske produkt.