Hos Helsebixen ønsker vi at være en webbutik med det størst mulige sortiment, sammenholdt med at vi ønsker at give gratis fragt, giver det nogle udfordringer på en række varer hvor prisen per styk er lav og vægten er høj. Det koster os nemlig markant mere at behandle en tung ordre end en let ordre. Derfor har vi ved en meget lille del af vores særligt tunge eller uhåndterlige varer (såsom mel, frø, tunge glas, varer som går i stykker under fragt eller lign.) er vi nødt til at opkræve DKK ,- for håndtering. Der er derfor tale om et håndteringsgebyr og ikke en ekstra fragtomkostning.
Vi gør dette for at holde det simpelt for alle. Vi mener at det er fair at vi tilbyder alle varer, selv de tunge i vores sortiment. På de tunge varer, tager vi så et tung vare gebyr. Vi håber på din forståelse af dette, og at i støtter op om målet med et stort sortiment, da alternativet er at vi som en lang række af vores konkurrenter holder op med at sælge disse vare. Det ønsker vi ikke.
Vores mål er at gøre det så nemt og billigt for dig som muligt - men vi ønsker trods alt ikke at tabe penge.
Om produktet
Ecooking Rensegel 200 ml er en ansigtsrens, udviklet til normal og fedtet hud. Gelen omdannes til et blødt skum, når den blandes med vand, og renser huden effektivt i dybden både morgen og aften. Samtidig tilfører den fugt og pleje med ingredienser som solsikkeolie, agurkeekstrakt og E-vitamin. Solsikkeolie hjælper med at holde huden blød og glat, agurkeekstrakt virker beroligende og kølende, mens E-vitamin fungerer som antioxidant og beskytter huden mod frie radikaler.
Rensegelen er dermatologisk testet og vegansk. Den leveres i en praktisk 200 ml plastflaske med pumpe, der kan genbruges til andre væsker. Produktet er udviklet til daglig brug og er særligt velegnet til normal og fedtet hud, da den kan være for intensiv til tør hud. Emballagen er genanvendelig, og produktet er fremstillet i Danmark.
Værd at vide om Ecooking Rensegel 200 ml:
Specielt til normal og fedtet hud
Indeholder solsikkeolie, agurkeekstrakt og E-vitamin
Beroliger, opfrisker og tilfører fugt
Dermatologisk testet og vegansk
200 ml genanvendelig plastflaske med pumpe
Fremstillet i Danmark
Ecooking – Dansk hudpleje med gennemsigtighed
Ecooking blev grundlagt i Danmark med fokus på effektive og ærlige produkter til alle hudtyper. De arbejder for at gøre ansvarlig hudpleje tilgængelig og lægger vægt på naturlige ingredienser og gennemsigtighed.
OBS: Der kan forekomme mindre afvigelser mellem ovenstående indhold og den indholdsdeklaration, der fremgår af den vare, du modtager fra Jala-Helsekost. Vi anbefaler derfor altid at kontrollere indholdsdeklarationen på det fysiske produkt.