Hos Helsebixen ønsker vi at være en webbutik med det størst mulige sortiment, sammenholdt med at vi ønsker at give gratis fragt, giver det nogle udfordringer på en række varer hvor prisen per styk er lav og vægten er høj. Det koster os nemlig markant mere at behandle en tung ordre end en let ordre. Derfor har vi ved en meget lille del af vores særligt tunge eller uhåndterlige varer (såsom mel, frø, tunge glas, varer som går i stykker under fragt eller lign.) er vi nødt til at opkræve DKK ,- for håndtering. Der er derfor tale om et håndteringsgebyr og ikke en ekstra fragtomkostning.
Vi gør dette for at holde det simpelt for alle. Vi mener at det er fair at vi tilbyder alle varer, selv de tunge i vores sortiment. På de tunge varer, tager vi så et tung vare gebyr. Vi håber på din forståelse af dette, og at i støtter op om målet med et stort sortiment, da alternativet er at vi som en lang række af vores konkurrenter holder op med at sælge disse vare. Det ønsker vi ikke.
Vores mål er at gøre det så nemt og billigt for dig som muligt - men vi ønsker trods alt ikke at tabe penge.
Om produktet
Personlig pleje.
Ecooking Lermaske er en maske der med sine ingredienser reducerer urenheder samt virker både behandlende og forebyggende.
Med sit indhold af iris-ekstrakt, zinksalt og A-vitamin går masken ind og opfrisker, renser og minimerer synligheden af porer, samt mindsker ujævnheder i huden.
OBS: Der kan forekomme mindre afvigelser mellem ovenstående indhold og den indholdsdeklaration, der fremgår af den vare, du modtager fra Jala-Helsekost. Vi anbefaler derfor altid at kontrollere indholdsdeklarationen på det fysiske produkt.
"”Anbefaling: Indeholder Vitamin A - Overvej dit daglige indtag før brug. Hold uden for børn rækkevidde. Brug kun på huden. Må ikke indtages. Undgå øjenkontakt. I tilfælde heraf skyld straks med vand. I tilfælde a hudirritation, stop brug. Bør ikke anvendes af gravide og ammende grundet det høje indhold af retinol/A-vitamin. Opbevar koldt og mørkt.”"