Hos Helsebixen ønsker vi at være en webbutik med det størst mulige sortiment, sammenholdt med at vi ønsker at give gratis fragt, giver det nogle udfordringer på en række varer hvor prisen per styk er lav og vægten er høj. Det koster os nemlig markant mere at behandle en tung ordre end en let ordre. Derfor har vi ved en meget lille del af vores særligt tunge eller uhåndterlige varer (såsom mel, frø, tunge glas, varer som går i stykker under fragt eller lign.) er vi nødt til at opkræve DKK ,- for håndtering. Der er derfor tale om et håndteringsgebyr og ikke en ekstra fragtomkostning.
Vi gør dette for at holde det simpelt for alle. Vi mener at det er fair at vi tilbyder alle varer, selv de tunge i vores sortiment. På de tunge varer, tager vi så et tung vare gebyr. Vi håber på din forståelse af dette, og at i støtter op om målet med et stort sortiment, da alternativet er at vi som en lang række af vores konkurrenter holder op med at sælge disse vare. Det ønsker vi ikke.
Vores mål er at gøre det så nemt og billigt for dig som muligt - men vi ønsker trods alt ikke at tabe penge.
Om produktet
Naturlig hjælp ved muskel- og ledbesvær efter sport. Fremstillet af frisk-indhøstede Arnika-blomster hoveder, ca. 20 stk. pr. pakning. Arnika er en fredet plante, men vore råvarer kommer fra økologiske dyrkninger, hvilket betyder at vi har tilgang til en helt unik råvare. Produktet er tilmed parabenfri.
Dosering/anvendelse: Anvend et tyndt lag 2-3 gange dagligt på det hudparti, som skal behandles. Masser blidt eller brug som kompres. Kun til udvortes brug. Kun til udvortes brug. Undgå berøring med øjne og slimhinder. Må ikke bruges ved åbne sår.
OBS: Der kan forekomme mindre afvigelser mellem ovenstående indhold og den indholdsdeklaration, der fremgår af den vare, du modtager fra Jala-Helsekost. Vi anbefaler derfor altid at kontrollere indholdsdeklarationen på det fysiske produkt.
A.Vogel Atrogel er nem at have liggende i tasken eller i arbejdsskuffen, til når du trænger til en hurtig og effektiv hjælp til din overanstrengte krop. Gelen påsmøres blidt i et tyndt lag 2-3 gange dagligt på det ømme område af kroppen. A.Vogel Atrogel må kun anvendes til udvortes brug. Du skal være særlig opmærksom, hvis du har åbne sår, da gelen ikke må komme i karambolage med disse. Undgå berøring med øjne og slimhinder.
"Kun til udvores brug. Må ikke bruges ved infektioner eller åbne sår. Undgå kontakt med øjne og slimhinder. Må ikke anvendes ved overfølsomhed over for Arnica Montana eller andre af ingredienserne. Opbevares utilgængeligt for børn."