Som medlem kan du genbestille din ordrer, få kampagnetilbud før alle andre og meget mere. Er du allerede medlem men glemt din kode? Du kan få en ny adgangskode her.
Bestil indenfor 00d 00t 00m 00s, så sender vi din pakke i morgen
Hvad er tung vare gebyret?
Hos Helsebixen ønsker vi at være en webbutik med det størst mulige sortiment, sammenholdt med at vi ønsker at give gratis fragt, giver det nogle udfordringer på en række varer hvor prisen per styk er lav og vægten er høj. Det koster os nemlig markant mere at behandle en tung ordre end en let ordre. Derfor har vi ved en meget lille del af vores særligt tunge eller uhåndterlige varer (såsom mel, frø, tunge glas, varer som går i stykker under fragt eller lign.) er vi nødt til at opkræve DKK ,- for håndtering. Der er derfor tale om et håndteringsgebyr og ikke en ekstra fragtomkostning.
Vi gør dette for at holde det simpelt for alle. Vi mener at det er fair at vi tilbyder alle varer, selv de tunge i vores sortiment. På de tunge varer, tager vi så et tung vare gebyr. Vi håber på din forståelse af dette, og at i støtter op om målet med et stort sortiment, da alternativet er at vi som en lang række af vores konkurrenter holder op med at sælge disse vare. Det ønsker vi ikke.
Vores mål er at gøre det så nemt og billigt for dig som muligt - men vi ønsker trods alt ikke at tabe penge.
Om produktet
Mellisa Cleansing Milk (150 ml) er en mild og uparfumeret rensemælk, der effektivt fjerner snavs fra huden, mens den tilfører rigelig fugt. Produktet er formuleret til at passe til alle hudtyper, og det fungerer som et særligt ideelt dagligt supplement for sart og dehydreret hud. Med sit indhold af blødgørende planteolier fra abrikoskerne, jojoba og mandel bidrager rensemælken til en skånsom rensning, der respekterer hudens naturlige balance.
Udover sine rensende egenskaber fungerer denne rensemælk også som et skønt multi-produkt takket være ingredienser som hyaluronsyre og Pentavitin™, der sikrer en dybdegående fugtpleje. Et mildt AHA-kompleks fra vindrue, passionsfrugt og ananas understøtter en blid eksfoliering for en frisk udstråling. Du kan endda med fordel lade produktet sidde som en nærende leave-on maske for at give huden et ekstra, velfortjent fugtboost.
Værd at vide om Mellisa Cleansing Milk (150 ml):
Uparfumeret rensemælk til alle hudtyper
Fjerner skånsomt snavs og plejer huden
Kan anvendes som fugtmaske (leave-on)
Indeholder hyaluronsyre og plantebaserede fugtgivere
Beriget med et mildt, frugtsyrebaseret AHA-kompleks
Vegansk formulering med økologiske ingredienser
Anvendelse: Massér rensemælken blidt ind i huden og fjern derefter med en vatrondel eller skyl af med lunkent vand. Som maske påføres et gavmildt lag, der fjernes efter 10-15 minutter.
Om Mellisa: Mellisa har siden 1986 haft fokus på at skabe plantebaseret hudpleje med ingredienser af høj kvalitet. Brandet fremstiller deres produkter i Danmark og lægger vægt på økologi, naturlighed og skånsom pleje for hele familien.
Aqua, Prunus Armeniaca Kernel Oil, Simmondsia Chinensis Seed Oil, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Sodium Hyaluronate, Chamomilla Recutita Flower Extract, Rosmarinus Officinalis Leaf Extract, Undaria Pinnatifida Extract, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Salix Alba Bark Extract, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, C15-19 Alkane, Polyglyceryl-6 Laurate, Polyglycerin-6, Saccharide Isomerate, Ananas Sativus Fruit Extract, Vitis Vinifera Fruit Extract, Passiflora Incarnata Fruit Extract, Melissa Officinalis Leaf Extract, Poria Cocos Polysaccharide, Pyrus Malus Fruit Extract, Lysine, Magnesium Chloride, Potassium Chloride, Sodium Chloride, Ascorbyl Palmitate, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Abrikoskerneolie, jojobaolie, mandelolie, hyaluron, kamille, rosmarin, wakame (grøn alge), aloe vera, willow, Pentavitin™ (dyb fugtpleje), AHA (kompleks bestående af vindrue, passionsfrugt og ananas, som tilfører fugt og eksfolierer), citronmelisse, Gladback™ (kompleks bestående af poria, der øger hudens mikrocirkulation, tykkelse, fasthed og styrke), æble, Mineralkompleks™ (tilfører huden fugt, antioxidanter og har anti-age-effekt), C-vitamin
OBS: Der kan forekomme mindre afvigelser mellem ovenstående indhold og den indholdsdeklaration, der fremgår af den vare, du modtager fra Jala-Helsekost. Vi anbefaler derfor altid at kontrollere indholdsdeklarationen på det fysiske produkt.
Anvendelse: 1. Massér blødt rensemælken på ansigt og hals, så make-up og snavs opløses. 2. Fjern rensemælken med vat/blødt papir. 3. Brug efterfølgende Mellisa Skintonic.
Effekt: Mellisa Rensemælk renser huden i dybden, holder den fri for urenheder og giver dig en strålende, silkeblød hud.