Som medlem kan du genbestille din ordrer, få kampagnetilbud før alle andre og meget mere. Er du allerede medlem men glemt din kode? Du kan få en ny adgangskode her.
Danatekt rensecreme indeholder glycerin og jojobaolie som afhjælper tør og irriteret hud. Rensecremen kan benyttes på hele kroppen og efterlader en blød, ren og fugtig hud. Danatekt er Svanemærket, Allergy Certified og Vegansk.
Værd at vide om Danatekt Rensecreme
Vegansk creme
Afhjælper tør og irriteret hud
Det trygge valg for hele familien
Anvendelse Rensecremen kan benyttes efter eget behov på hele kroppen, inklusiv de intime områder. Cremen fordeles i tynde lag på huden. Lad cremen trække ind og tør derefter den resterende creme af med papir. Det er ikke nødvendigt at skylle af med vand efter brug.
OBS: Der kan forekomme mindre afvigelser mellem ovenstående indhold og den indholdsdeklaration, der fremgår af den vare, du modtager fra Jala-Helsekost. Vi anbefaler derfor altid at kontrollere indholdsdeklarationen på det fysiske produkt.
Cremen fordeles på huden. Den kan bruges overalt på kroppen. Herefter tørres cremen af med en klud, papir eller lignende. Skal ikke skylles af med vand.