Hos Helsebixen ønsker vi at være en webbutik med det størst mulige sortiment, sammenholdt med at vi ønsker at give gratis fragt, giver det nogle udfordringer på en række varer hvor prisen per styk er lav og vægten er høj. Det koster os nemlig markant mere at behandle en tung ordre end en let ordre. Derfor har vi ved en meget lille del af vores særligt tunge eller uhåndterlige varer (såsom mel, frø, tunge glas, varer som går i stykker under fragt eller lign.) er vi nødt til at opkræve DKK ,- for håndtering. Der er derfor tale om et håndteringsgebyr og ikke en ekstra fragtomkostning.
Vi gør dette for at holde det simpelt for alle. Vi mener at det er fair at vi tilbyder alle varer, selv de tunge i vores sortiment. På de tunge varer, tager vi så et tung vare gebyr. Vi håber på din forståelse af dette, og at i støtter op om målet med et stort sortiment, da alternativet er at vi som en lang række af vores konkurrenter holder op med at sælge disse vare. Det ønsker vi ikke.
Vores mål er at gøre det så nemt og billigt for dig som muligt - men vi ønsker trods alt ikke at tabe penge.
Om produktet
SERUM TIL ALLE DER OPLEVER UDBRUD
Serummet er beriget med en synegi af 12 aktive ingredienser og designet til at lindrer. reparerer og matterer skadet hud.
Herunder indeholder den bambus pudder som fungerer fedtabsorberende, den indeholder forskellige kæder af vigtige fedtsyrer, som går ind og absorberer overskydende sebum samt reducerer hudens sebum produktion over tid. For at gøre huden mere klar og ensartet er der tilsat alger og polysakkarider som sætter gang i sellefornyelsen og stimulerer kollagedannelsen i huden.
Serummet har mange egenskaber, og er herunder også effektiv til at fjerne farveforskelle, rødme og ujævnheder fra gamle udbrud af urenheder.
Derfor er CODAGE Serum No. 2 Mattifying & Repairing lige noget for dig:
fedtabsorberende
Fjerner overskydende sebum
Fjerner farveforskelle
Fjerner rødme
Anvendelse af CODAGE Serum No. 2 Mattifying & Repairing