Hos Helsebixen ønsker vi at være en webbutik med det størst mulige sortiment, sammenholdt med at vi ønsker at give gratis fragt, giver det nogle udfordringer på en række varer hvor prisen per styk er lav og vægten er høj. Det koster os nemlig markant mere at behandle en tung ordre end en let ordre. Derfor har vi ved en meget lille del af vores særligt tunge eller uhåndterlige varer (såsom mel, frø, tunge glas, varer som går i stykker under fragt eller lign.) er vi nødt til at opkræve DKK ,- for håndtering. Der er derfor tale om et håndteringsgebyr og ikke en ekstra fragtomkostning.
Vi gør dette for at holde det simpelt for alle. Vi mener at det er fair at vi tilbyder alle varer, selv de tunge i vores sortiment. På de tunge varer, tager vi så et tung vare gebyr. Vi håber på din forståelse af dette, og at i støtter op om målet med et stort sortiment, da alternativet er at vi som en lang række af vores konkurrenter holder op med at sælge disse vare. Det ønsker vi ikke.
Vores mål er at gøre det så nemt og billigt for dig som muligt - men vi ønsker trods alt ikke at tabe penge.
Om produktet
UNIQ Dermaroller DRS25 - 0.25mm
Minimér synligheden af ar, strækmærker, rynker eller appelsinhud med UNIQ Dermaroller DRS50. Dermarolleren prikker bittesmå huller i huden, der fjerner døde hudceller og samtidig stimulerer huden til at øge celle- og kollagendannelsen. En øget celle- og kollagendannelse booster hudens evner til at minimere synligheden af ar, rynker, cellulitis og strækmærker. Dermed vil du kunne se gode resultater allerede efter 2-3 ganges brug.
Rolleren har 540 nåle, men det betyder ikke, at det gør ondt at bruge den. Nålene når nemlig ikke ned i de overfladiske nerveenheder, men kun i det yderste hudlag - epidermis.
Din hud vil synligt forbedres og du vil opleve at din hud bedre optager dine plejeprodukter.
Jo længere nåle, desto kraftigere anti-age-effekt. Vær opmærksom på ikke at bruge nål på over 0.75mm mere end hver 6. uge.
Kropsdel: Ansigt, hals og bryst.
Brug: Rens huden for makeuprester, så den er klar til behandling. Kør rolleren over huden i flere forskellige retninger på de udsatte områder. Forsøg at undgå sarte områder som øjenlåg og læber. Efter behandling smører du huden ind i en god fugtgivende lotion, da huden efterfølgende kan være lidt rød. Brug ikke makeup før 24 timer efter du har brugt rolleren. Vi anbefaler, at den bruges 4-6 gange om ugen.
Vedligehold: Gør den rent efter hver brug med lidt klorhexidin. Del ikke dermarolleren med andre af hygiejnemæssige hensyn.
Andet: Bør ikke bruges, hvis du lider af metalallergi.