Hos Helsebixen ønsker vi at være en webbutik med det størst mulige sortiment, sammenholdt med at vi ønsker at give gratis fragt, giver det nogle udfordringer på en række varer hvor prisen per styk er lav og vægten er høj. Det koster os nemlig markant mere at behandle en tung ordre end en let ordre. Derfor har vi ved en meget lille del af vores særligt tunge eller uhåndterlige varer (såsom mel, frø, tunge glas, varer som går i stykker under fragt eller lign.) er vi nødt til at opkræve DKK ,- for håndtering. Der er derfor tale om et håndteringsgebyr og ikke en ekstra fragtomkostning.
Vi gør dette for at holde det simpelt for alle. Vi mener at det er fair at vi tilbyder alle varer, selv de tunge i vores sortiment. På de tunge varer, tager vi så et tung vare gebyr. Vi håber på din forståelse af dette, og at i støtter op om målet med et stort sortiment, da alternativet er at vi som en lang række af vores konkurrenter holder op med at sælge disse vare. Det ønsker vi ikke.
Vores mål er at gøre det så nemt og billigt for dig som muligt - men vi ønsker trods alt ikke at tabe penge.
Om produktet
John Masters Moroccan Clay Mask
Denne ansigtsmaske med marokkansk ler fra John Masters renser din hud grundigt og skånsomt. De naturlige ingredienser hjælper med at fjerne urenheder og giver en frisk fornemmelse.
Naturlig og effektiv hudpleje med kraft fra jordens mineraler
Indeholder 57 g marokkansk ler
Fremstillet af naturlige ingredienser
Velegnet til forskellige hudtyper
Naturlig pleje til din sunde hud
Det marokkanske ler hjælper med at fjerne overskydende fedt og urenheder fra huden. Hvis du har tilstoppede porer eller ujævn hudtone, kan denne maske være en god løsning. Den renser i dybden uden at forstyrre hudens naturlige balance.
Naturlig hudpleje med dokumenteret effekt
Masken kommer i miljøvenlig emballage og er fremstillet uden dyreforsøg. Brug den 1-2 gange om ugen som en del af din hudplejerutine. Påfør et jævnt lag, lad det virke, og skyl grundigt af for at opnå en frisk og ren hud.