Hos Helsebixen ønsker vi at være en webbutik med det størst mulige sortiment, sammenholdt med at vi ønsker at give gratis fragt, giver det nogle udfordringer på en række varer hvor prisen per styk er lav og vægten er høj. Det koster os nemlig markant mere at behandle en tung ordre end en let ordre. Derfor har vi ved en meget lille del af vores særligt tunge eller uhåndterlige varer (såsom mel, frø, tunge glas, varer som går i stykker under fragt eller lign.) er vi nødt til at opkræve DKK ,- for håndtering. Der er derfor tale om et håndteringsgebyr og ikke en ekstra fragtomkostning.
Vi gør dette for at holde det simpelt for alle. Vi mener at det er fair at vi tilbyder alle varer, selv de tunge i vores sortiment. På de tunge varer, tager vi så et tung vare gebyr. Vi håber på din forståelse af dette, og at i støtter op om målet med et stort sortiment, da alternativet er at vi som en lang række af vores konkurrenter holder op med at sælge disse vare. Det ønsker vi ikke.
Vores mål er at gøre det så nemt og billigt for dig som muligt - men vi ønsker trods alt ikke at tabe penge.
Om produktet
Estelle & Thild Vanilla Tangerine Scrub
Kropspleje med en skrub, der fjerner døde hudceller. Formuleret med økologiske ingredienser og en duft af vanilje og tangerine, der gør plejerutinen til en fornøjelse.
Naturlig fornyelse til din hud med økologisk pleje hver dag
Indeholder 200 g skrubbeprodukt til flere anvendelser
Økologiske ingredienser til hudpleje
Vanilje og tangerine giver en duft
Naturlig pleje til hele kroppen
Skrubbepartiklerne arbejder med din hud for at fjerne døde hudceller. Resultatet er en jævnere hudtekstur. Du kan bruge skrubben 1-2 gange om ugen som en del af din kropsplejerutine.
Naturlig pleje med økologiske ingredienser
Denne body scrub eksfolierer og plejer. Sammensætningen sikrer, at din hud ikke bliver irriteret, mens ingredienserne arbejder på at forny hudoverfladen. Produktet er velegnet til dig, der ønsker en scrub med naturlige ingredienser.