Hos Helsebixen ønsker vi at være en webbutik med det størst mulige sortiment, sammenholdt med at vi ønsker at give gratis fragt, giver det nogle udfordringer på en række varer hvor prisen per styk er lav og vægten er høj. Det koster os nemlig markant mere at behandle en tung ordre end en let ordre. Derfor har vi ved en meget lille del af vores særligt tunge eller uhåndterlige varer (såsom mel, frø, tunge glas, varer som går i stykker under fragt eller lign.) er vi nødt til at opkræve DKK ,- for håndtering. Der er derfor tale om et håndteringsgebyr og ikke en ekstra fragtomkostning.
Vi gør dette for at holde det simpelt for alle. Vi mener at det er fair at vi tilbyder alle varer, selv de tunge i vores sortiment. På de tunge varer, tager vi så et tung vare gebyr. Vi håber på din forståelse af dette, og at i støtter op om målet med et stort sortiment, da alternativet er at vi som en lang række af vores konkurrenter holder op med at sælge disse vare. Det ønsker vi ikke.
Vores mål er at gøre det så nemt og billigt for dig som muligt - men vi ønsker trods alt ikke at tabe penge.
Om produktet
4Artists FX3 Shaver Luk øjnene og forestil dig, at du kører en sportsvogn. Hastigheden imponerer dig. Hundredvis af professionelle frisører og barberere over hele verden har bekræftet det: At holde en FX3 i hænderne er som at holde en sportsvogn. Som en sportsvogn med et aerodynamisk design og ergonomisk form er FX3-serien flad, kraftfuld og ekstremt skarp, kompakt og let.
FX3 barbermaskinen giver en tæt barbering for en præcis finish. Den har en højhastigheds 10.000 rpm roterende motor og dens ultrafine flydende dobbeltfoliesystem lavet af hypoallergen titanium sikrer en sikker og tæt barbering uden at irritere huden. Den er nem at bruge takket være dens perfekt afbalancerede design og lette vægt. Med et tryk på en knap kan hovedet tages af for hurtig og nem rengøring. Endelig har FX3-barbermaskinen en 3-timers batterilevetid med indikatorlys, der til enhver tid viser det resterende opladningsniveau.
Funktioner
Højhastighedsrotationsmotor: 10.000 rpm
Dobbelt offset foliesystem
Letvægts
Op til 3 timers driftstid
4 LED batteri indikatorlys
Brug med ledning eller ledning
Nem rengøring og vedligeholdelse