Hos Helsebixen ønsker vi at være en webbutik med det størst mulige sortiment, sammenholdt med at vi ønsker at give gratis fragt, giver det nogle udfordringer på en række varer hvor prisen per styk er lav og vægten er høj. Det koster os nemlig markant mere at behandle en tung ordre end en let ordre. Derfor har vi ved en meget lille del af vores særligt tunge eller uhåndterlige varer (såsom mel, frø, tunge glas, varer som går i stykker under fragt eller lign.) er vi nødt til at opkræve DKK ,- for håndtering. Der er derfor tale om et håndteringsgebyr og ikke en ekstra fragtomkostning.
Vi gør dette for at holde det simpelt for alle. Vi mener at det er fair at vi tilbyder alle varer, selv de tunge i vores sortiment. På de tunge varer, tager vi så et tung vare gebyr. Vi håber på din forståelse af dette, og at i støtter op om målet med et stort sortiment, da alternativet er at vi som en lang række af vores konkurrenter holder op med at sælge disse vare. Det ønsker vi ikke.
Vores mål er at gøre det så nemt og billigt for dig som muligt - men vi ønsker trods alt ikke at tabe penge.
Om produktet
Yves Saint Laurent The Slim Velvet
Denne læbestift fra Yves Saint Laurent giver farveafgivelse med en mat finish. Formlen holder farven på læberne i flere timer uden at udtørre.
Intens farveafgivelse med langvarig komfort til dine læber
Farveafgivelse med mat finish på læberne
Holder sig på læberne i flere timer
Kompakt 2 g størrelse til makeuptasken
Luksuriøs læbestift med dig overalt
Designet gør læbestiften nem at have med i tasken. Formlen betyder, at du ikke behøver at bekymre dig om hyppige touch-ups i løbet af dagen, selv efter måltider og drikke.
Luksuriøs velourfinish med komfort
Teksturen glider let på og føles behagelig. Formlen giver en ensartet dækning, der ikke samler sig i fine linjer eller udtørrer læberne. Dette gør den velegnet til daglig brug.