Hos Helsebixen ønsker vi at være en webbutik med det størst mulige sortiment, sammenholdt med at vi ønsker at give gratis fragt, giver det nogle udfordringer på en række varer hvor prisen per styk er lav og vægten er høj. Det koster os nemlig markant mere at behandle en tung ordre end en let ordre. Derfor har vi ved en meget lille del af vores særligt tunge eller uhåndterlige varer (såsom mel, frø, tunge glas, varer som går i stykker under fragt eller lign.) er vi nødt til at opkræve DKK ,- for håndtering. Der er derfor tale om et håndteringsgebyr og ikke en ekstra fragtomkostning.
Vi gør dette for at holde det simpelt for alle. Vi mener at det er fair at vi tilbyder alle varer, selv de tunge i vores sortiment. På de tunge varer, tager vi så et tung vare gebyr. Vi håber på din forståelse af dette, og at i støtter op om målet med et stort sortiment, da alternativet er at vi som en lang række af vores konkurrenter holder op med at sælge disse vare. Det ønsker vi ikke.
Vores mål er at gøre det så nemt og billigt for dig som muligt - men vi ønsker trods alt ikke at tabe penge.
Om produktet
Sonett Hånddesinfektionsmiddel (100 ml) er en praktisk hånddesinfektionsspray, der er udviklet til at give en hurtig og hygiejnisk rensning af hænderne, når du er på farten. Denne klar-til-brug opløsning indeholder 70 % vegetabilsk alkohol, som sikrer en effektiv håndhygiejne uden brug af vand og sæbe. Den lille, kompakte sprayflaske gør det nemt at have produktet med i tasken, bilen eller lommen, så du altid kan opretholde rene hænder i hverdagen.
For at undgå den skarpe lugt af alkohol er sprayen tilsat en mild og behagelig duft af æterisk bergamotolie, som efterlader en frisk citrusaroma. Formuleringen indeholder desuden økologisk, vegetabilsk glycerin, der bidrager til at give væsken en blid fornemmelse, når den fordeles på huden. Sonett Hånddesinfektionsmiddel (100 ml) byder på et plantebaseret alternativ til konventionel håndsprit, hvor flere af ingredienserne stammer fra certificeret økologisk dyrkning.
Værd at vide om Sonett Hånddesinfektionsmiddel (100 ml):
Klar-til-brug hånddesinfektion i sprayform
Indeholder 70 % vegetabilsk alkohol
Beriget med økologisk glycerin for en blid fornemmelse
Giver en frisk duft af æterisk bergamotolie
Praktisk 100 ml størrelse til tasken
Om Sonett: Sonett har i mere end 40 år udviklet vaske- og rengøringsmidler med afsæt i plantebaserede og biologisk nedbrydelige ingredienser. Deres sortiment er skabt ud fra en vision om at levere funktionelle produkter, der tager hensyn til miljøet og naturens ressourcer.
OBS: Der kan forekomme mindre afvigelser mellem ovenstående indhold og den indholdsdeklaration, der fremgår af den vare, du modtager fra Jala-Helsekost. Vi anbefaler derfor altid at kontrollere indholdsdeklarationen på det fysiske produkt.