Hos Helsebixen ønsker vi at være en webbutik med det størst mulige sortiment, sammenholdt med at vi ønsker at give gratis fragt, giver det nogle udfordringer på en række varer hvor prisen per styk er lav og vægten er høj. Det koster os nemlig markant mere at behandle en tung ordre end en let ordre. Derfor har vi ved en meget lille del af vores særligt tunge eller uhåndterlige varer (såsom mel, frø, tunge glas, varer som går i stykker under fragt eller lign.) er vi nødt til at opkræve DKK ,- for håndtering. Der er derfor tale om et håndteringsgebyr og ikke en ekstra fragtomkostning.
Vi gør dette for at holde det simpelt for alle. Vi mener at det er fair at vi tilbyder alle varer, selv de tunge i vores sortiment. På de tunge varer, tager vi så et tung vare gebyr. Vi håber på din forståelse af dette, og at i støtter op om målet med et stort sortiment, da alternativet er at vi som en lang række af vores konkurrenter holder op med at sælge disse vare. Det ønsker vi ikke.
Vores mål er at gøre det så nemt og billigt for dig som muligt - men vi ønsker trods alt ikke at tabe penge.
Om produktet
Some By Mi Real AHA BHA PHA Calming Care Mask er en eksfolierende sheetmaske, der er designet til at forfine huden og give den fornyet udstråling. Masken er vædet i et serum med frugtsyrerne AHA, BHA og PHA, som i fællesskab leverer en mild eksfoliering. Dette hjælper med at fjerne døde hudceller og overskydende sebum, hvilket resulterer i en glattere og mere ensartet hudoverflade.
Selve masken er fremstillet af 100 % plantebaseret cellulose, hvilket sikrer en blød og tætsiddende pasform. Udover de milde syrer indeholder formlen glycerin og allantoin, som tilfører beroligende pleje og binder fugten i huden. Tilsætningen af E-vitamin beskytter som antioxidant, mens pebermynteolie giver en opfriskende fornemmelse under brug. Masken er vegansk og fri for silikone.
Værd at vide om produktet:
Eksfolierende sheetmaske med frugtsyrerne AHA, BHA og PHA
Hjælper med at forfine hudens tekstur og fjerne døde hudceller
Glycerin og allantoin sikrer et blødgørende fugtboost
Lavet af 100 % plantebaseret cellulose for høj komfort
Vegansk formel fri for sulfater og kunstig parfume
Anvendelse: Brug masken på tør og ren hud. Lad den virke i 15-20 minutter. Når masken trækkes af, duppes det resterende serum forsigtigt ind i huden. Skal ikke vaskes af efterfølgende.
Some By Mi – Hudpleje med gennemsigtighed og effekt Some By Mi kombinerer klinisk viden med nøje udvalgte ingredienser for at skabe hudpleje, der gør en forskel. Deres fokus er altid på at genoprette hudens balance og fremme en sund udstråling gennem milde og sikre løsninger.
OBS: Der kan forekomme mindre afvigelser mellem ovenstående indhold og den indholdsdeklaration, der fremgår af den vare, du modtager fra Jala-Helsekost. Vi anbefaler derfor altid at kontrollere indholdsdeklarationen på det fysiske produkt.
Sheet-masken påføres på tør hud. Efter 15-20 minutter tager du sheet-masken af og dupper det overskydende væske ind i huden. Du skal altså ikke skylle det af.