Hos Helsebixen ønsker vi at være en webbutik med det størst mulige sortiment, sammenholdt med at vi ønsker at give gratis fragt, giver det nogle udfordringer på en række varer hvor prisen per styk er lav og vægten er høj. Det koster os nemlig markant mere at behandle en tung ordre end en let ordre. Derfor har vi ved en meget lille del af vores særligt tunge eller uhåndterlige varer (såsom mel, frø, tunge glas, varer som går i stykker under fragt eller lign.) er vi nødt til at opkræve DKK ,- for håndtering. Der er derfor tale om et håndteringsgebyr og ikke en ekstra fragtomkostning.
Vi gør dette for at holde det simpelt for alle. Vi mener at det er fair at vi tilbyder alle varer, selv de tunge i vores sortiment. På de tunge varer, tager vi så et tung vare gebyr. Vi håber på din forståelse af dette, og at i støtter op om målet med et stort sortiment, da alternativet er at vi som en lang række af vores konkurrenter holder op med at sælge disse vare. Det ønsker vi ikke.
Vores mål er at gøre det så nemt og billigt for dig som muligt - men vi ønsker trods alt ikke at tabe penge.
Om produktet
Some By Mi Beta Panthenol Repair Daily Mask er en ansigtsmaske i sheet-format, der er udviklet til at tilføre huden intensiv fugt og næring. Masken er fremstillet af et særligt cellulosemikrofiberstof, som sikrer en utrolig tæt kontakt med huden og dermed en optimal pleje. Formlen forener hyaluronsyre, ceramider og panthenol, der tilsammen bidrager til at opretholde hudens fugtbalance og styrke den naturlige barriere.
For at fremme en velplejet udstråling er masken tilsat niacinamid, som understøtter en mere ensartet hudtone, mens allantoin og rosadamascena leverer beroligende pleje. Den praktiske æske indeholder 30 masker, hvilket gør det let at gøre intensiv fugtpleje til en fast del af din daglige rutine, især hvis huden føles sensitiv eller tør.
Værd at vide om produktet:
Praktisk pakke med 30 sheet-masker til daglig pleje
Indeholder hyaluronsyre, ceramider og panthenol
Styrker hudens barriere og tilfører et intensivt fugtboost
Niacinamid bidrager til en mere ensartet hudtone
Fremstillet af blødt cellulosemikrofiber for perfekt pasform
Anvendelse: Tag en maske fra æsken og læg den på ren, tør hud. Lad de plejende ingredienser virke i 15-20 minutter. Når masken fjernes, duppes det overskydende serum forsigtigt ind i huden. Skal ikke skylles af.
Some By Mi – Dedikation til hudens naturlige balance Det sydkoreanske brand Some By Mi skaber hudpleje med fokus på sikre og veldokumenterede formler. Gennem klinisk inspirerede løsninger arbejder de målrettet på at fremme hudens naturlige balance og vitalitet, så du kan føle dig selvsikker i din huds sundhed.
OBS: Der kan forekomme mindre afvigelser mellem ovenstående indhold og den indholdsdeklaration, der fremgår af den vare, du modtager fra Jala-Helsekost. Vi anbefaler derfor altid at kontrollere indholdsdeklarationen på det fysiske produkt.
Sheet-masken påføres på tør hud. Efter 15-20 minutter tager du sheet-masken af og dupper det overskydende væske ind i huden. Du skal altså ikke skylle det af.