Hos Helsebixen ønsker vi at være en webbutik med det størst mulige sortiment, sammenholdt med at vi ønsker at give gratis fragt, giver det nogle udfordringer på en række varer hvor prisen per styk er lav og vægten er høj. Det koster os nemlig markant mere at behandle en tung ordre end en let ordre. Derfor har vi ved en meget lille del af vores særligt tunge eller uhåndterlige varer (såsom mel, frø, tunge glas, varer som går i stykker under fragt eller lign.) er vi nødt til at opkræve DKK ,- for håndtering. Der er derfor tale om et håndteringsgebyr og ikke en ekstra fragtomkostning.
Vi gør dette for at holde det simpelt for alle. Vi mener at det er fair at vi tilbyder alle varer, selv de tunge i vores sortiment. På de tunge varer, tager vi så et tung vare gebyr. Vi håber på din forståelse af dette, og at i støtter op om målet med et stort sortiment, da alternativet er at vi som en lang række af vores konkurrenter holder op med at sælge disse vare. Det ønsker vi ikke.
Vores mål er at gøre det så nemt og billigt for dig som muligt - men vi ønsker trods alt ikke at tabe penge.
Om produktet
SKIN1004 Madagascar Centella Ampoule Foam er en skånsom ansigtsrens, der effektivt renser huden for makeup og snavs uden at virke udtørrende. Rensen er formuleret med en hudvenlig pH-værdi på 5, hvilket hjælper med at beskytte hudens naturlige balance under brug. Den indeholder milde, kokosbaserede vaskeaktiver samt centella asiatica-ekstrakt, der i fællesskab bidrager til at berolige og pleje huden. For at forfine hudens udseende er der tilføjet let eksfolierende citronsyre og natriumbikarbonat, som skånsomt fjerner døde hudceller og overskydende sebum, mens natriumhyaluronat sikrer, at huden efterlades smidig og fugtmættet.
Værd at vide om produktet:
Mild og pH-balanceret ansigtsrens (pH 5)
Fjerner effektivt snavs, makeup og fine støvpartikler
Centella asiatica og natriumhyaluronat plejer og fugter
Giver en let eksfoliering, der forfiner hudens overflade
Vegansk, cruelty-free og fri for kunstig parfume
Anvendelse: Skum en passende mængde op i våde hænder. Massér blidt skummet ind i ansigtet med cirkulære bevægelser, og skyl efterfølgende grundigt af med lunkent vand.
SKIN1004 – Koreansk hudpleje med fokus på rene ingredienser SKIN1004 har siden begyndelsen prioriteret gennemsigtighed, sikkerhed og rene formuleringer. Med centella asiatica fra Madagascar som signaturingrediens arbejder brandet dedikeret på at skabe milde og effektive hudplejeløsninger, der imødekommer behovene hos alle hudtyper.
OBS: Der kan forekomme mindre afvigelser mellem ovenstående indhold og den indholdsdeklaration, der fremgår af den vare, du modtager fra Jala-Helsekost. Vi anbefaler derfor altid at kontrollere indholdsdeklarationen på det fysiske produkt.
På et fugtigt ansigt masserer du hvad der svarer til en 1 krone af produktet ud. Masser i cirkulære bevægelser. Derefter skylles rensen af med lunkent vand og ansigtet tørres.