Hos Helsebixen ønsker vi at være en webbutik med det størst mulige sortiment, sammenholdt med at vi ønsker at give gratis fragt, giver det nogle udfordringer på en række varer hvor prisen per styk er lav og vægten er høj. Det koster os nemlig markant mere at behandle en tung ordre end en let ordre. Derfor har vi ved en meget lille del af vores særligt tunge eller uhåndterlige varer (såsom mel, frø, tunge glas, varer som går i stykker under fragt eller lign.) er vi nødt til at opkræve DKK ,- for håndtering. Der er derfor tale om et håndteringsgebyr og ikke en ekstra fragtomkostning.
Vi gør dette for at holde det simpelt for alle. Vi mener at det er fair at vi tilbyder alle varer, selv de tunge i vores sortiment. På de tunge varer, tager vi så et tung vare gebyr. Vi håber på din forståelse af dette, og at i støtter op om målet med et stort sortiment, da alternativet er at vi som en lang række af vores konkurrenter holder op med at sælge disse vare. Det ønsker vi ikke.
Vores mål er at gøre det så nemt og billigt for dig som muligt - men vi ønsker trods alt ikke at tabe penge.
Om produktet
Sissel Fitband (46 m) Blå
Dette træningsbånd på 46 meter giver dig god fleksibilitet i din træning. Med hård modstand er båndet udviklet til dig, der ønsker at udfordre din styrke gennem forskellige øvelser.
Professionel styrketræning med ekstra modstand til alle dine øvelser
46 meter træningsbånd til varierede øvelser
Hård modstand til effektiv styrketræning
Blå farve i holdbar kvalitet
Din partner til styrke og sundhed
Den hårde modstand er velegnet til brugere, der ønsker at øge deres styrke. Med en længde på 46 meter kan du tilpasse træningen til dine behov, uanset om du fokuserer på hele kroppen eller specifikke muskelgrupper.
Avanceret træningsudstyr til komplet styrketræning
Sissel Fitband giver dig mulighed for at variere dine træningsøvelser. Den blå farve kan hjælpe med at holde motivationen oppe, mens den hårde modstand sikrer, at du kan fortsætte din udvikling over tid.