Hos Helsebixen ønsker vi at være en webbutik med det størst mulige sortiment, sammenholdt med at vi ønsker at give gratis fragt, giver det nogle udfordringer på en række varer hvor prisen per styk er lav og vægten er høj. Det koster os nemlig markant mere at behandle en tung ordre end en let ordre. Derfor har vi ved en meget lille del af vores særligt tunge eller uhåndterlige varer (såsom mel, frø, tunge glas, varer som går i stykker under fragt eller lign.) er vi nødt til at opkræve DKK ,- for håndtering. Der er derfor tale om et håndteringsgebyr og ikke en ekstra fragtomkostning.
Vi gør dette for at holde det simpelt for alle. Vi mener at det er fair at vi tilbyder alle varer, selv de tunge i vores sortiment. På de tunge varer, tager vi så et tung vare gebyr. Vi håber på din forståelse af dette, og at i støtter op om målet med et stort sortiment, da alternativet er at vi som en lang række af vores konkurrenter holder op med at sælge disse vare. Det ønsker vi ikke.
Vores mål er at gøre det så nemt og billigt for dig som muligt - men vi ønsker trods alt ikke at tabe penge.
Om produktet
Schwarzkopf BC Bonacure Pumpe til 750 ml
Denne pumpe er designet til Schwarzkopf BC Bonacure 750 ml-flasker. Den hjælper med at dosere produktet og reducere spild, så du kan få mere ud af din hårpleje.
Nem og præcis dosering giver dig kontrol over din hårpleje
Passer til 750 ml BC Bonacure flasker
Giver kontrolleret dosering ved hver brug
Kompatibel med hele BC Bonacure serien
Smart dosering til enhver hårtype
Pumpen giver dig mulighed for at styre mængden af produkt, du bruger. Dette kan reducere spild og forlænge tiden mellem indkøb. Den er specielt udviklet til at fungere med Schwarzkopf BC Bonacure-produkter i 750 ml størrelse.
Praktisk pumpedesign til daglig brug
Med pumpen undgår du at vende og dreje flasken for at få produktet ud. Mekanismen leverer en konsistent mængde ved hver brug. Dette kan gøre din morgenrutine mere effektiv og hjælpe med at undgå overdosering af produktet.