Hos Helsebixen ønsker vi at være en webbutik med det størst mulige sortiment, sammenholdt med at vi ønsker at give gratis fragt, giver det nogle udfordringer på en række varer hvor prisen per styk er lav og vægten er høj. Det koster os nemlig markant mere at behandle en tung ordre end en let ordre. Derfor har vi ved en meget lille del af vores særligt tunge eller uhåndterlige varer (såsom mel, frø, tunge glas, varer som går i stykker under fragt eller lign.) er vi nødt til at opkræve DKK ,- for håndtering. Der er derfor tale om et håndteringsgebyr og ikke en ekstra fragtomkostning.
Vi gør dette for at holde det simpelt for alle. Vi mener at det er fair at vi tilbyder alle varer, selv de tunge i vores sortiment. På de tunge varer, tager vi så et tung vare gebyr. Vi håber på din forståelse af dette, og at i støtter op om målet med et stort sortiment, da alternativet er at vi som en lang række af vores konkurrenter holder op med at sælge disse vare. Det ønsker vi ikke.
Vores mål er at gøre det så nemt og billigt for dig som muligt - men vi ønsker trods alt ikke at tabe penge.
Om produktet
Miqura har skabt en dagcreme med naturlige silkeproteiner, der beskytter huden og sørger for at opstramme den igennem hele dagen. Silkeproteinerne hjælper hudens egen evne til at udglatte og fugte, og på den måde kan du med denne dagcreme opnå en sund og naturlig udstråling. På den måde hjælpen cremen dig til at opnå en anti-aging effekt og give dig og din hud et nyt og friskt udseende.
Cremen har en let og blød konsistens, der er nem at fordele på huden og som absorberes lynhurtigt, og efterlader dig uden en fedtet finish.
Værd at vide om produktet: - Anvendes til normal og sensitiv hud - Anti-aging egenskaber - Trænger hurtigt ind i huden
OBS: Der kan forekomme mindre afvigelser mellem ovenstående indhold og den indholdsdeklaration, der fremgår af den vare, du modtager fra Jala-Helsekost. Vi anbefaler derfor altid at kontrollere indholdsdeklarationen på det fysiske produkt.