Hos Helsebixen ønsker vi at være en webbutik med det størst mulige sortiment, sammenholdt med at vi ønsker at give gratis fragt, giver det nogle udfordringer på en række varer hvor prisen per styk er lav og vægten er høj. Det koster os nemlig markant mere at behandle en tung ordre end en let ordre. Derfor har vi ved en meget lille del af vores særligt tunge eller uhåndterlige varer (såsom mel, frø, tunge glas, varer som går i stykker under fragt eller lign.) er vi nødt til at opkræve DKK ,- for håndtering. Der er derfor tale om et håndteringsgebyr og ikke en ekstra fragtomkostning.
Vi gør dette for at holde det simpelt for alle. Vi mener at det er fair at vi tilbyder alle varer, selv de tunge i vores sortiment. På de tunge varer, tager vi så et tung vare gebyr. Vi håber på din forståelse af dette, og at i støtter op om målet med et stort sortiment, da alternativet er at vi som en lang række af vores konkurrenter holder op med at sælge disse vare. Det ønsker vi ikke.
Vores mål er at gøre det så nemt og billigt for dig som muligt - men vi ønsker trods alt ikke at tabe penge.
Om produktet
Personlig pleje. Green People Alexandra Kay Wellbeing Time To Soothe Scent Free Body Oil (100 ml) er en fugtgivende olie, der er formuleret med plejende olier fra koldpresset frø, der er egnet som massageolie eller kropsolie. Oliens ingredienser som phyto active CB2-Skin™, koldpresser frøolier og andre planteolier hjælper med at beskytte hudens barrierer og giver huden komfort og fugt.
Denne olie er formuleret uden en duft, og den er derfor velegnet til at kombinerer med Alexandra Kay essential oils, så du selv kan tilsætte den duft du kan lide.
OBS: Der kan forekomme mindre afvigelser mellem ovenstående indhold og den indholdsdeklaration, der fremgår af den vare, du modtager fra Jala-Helsekost. Vi anbefaler derfor altid at kontrollere indholdsdeklarationen på det fysiske produkt.
Vores beroligende uparfumerede krops- og massageolie kan nydes på mange måder:
For at bruge olien til massage skal du varme lidt olie i dine håndflader, før du smørrer den luksuriøse blanding over kroppen.
For at berolige og genopbygge huden, påfør efter brusebad eller bad. Gnid først produktet mellem dine hænder, og påfør derefter på torso eller arme, mens huden stadig er let fugtig.
For at lindre morgensmerter skal du forsigtigt arbejde olien ind i tør hud, så de naturlige planteolier kan absorberes af huden efter et øjeblik.
Dette produkt kan også blandes med et par dråber af din foretrukne Alexandra Kay Essential Oil Blend for at skabe en duftende krops- og massageolie.