Hos Helsebixen ønsker vi at være en webbutik med det størst mulige sortiment, sammenholdt med at vi ønsker at give gratis fragt, giver det nogle udfordringer på en række varer hvor prisen per styk er lav og vægten er høj. Det koster os nemlig markant mere at behandle en tung ordre end en let ordre. Derfor har vi ved en meget lille del af vores særligt tunge eller uhåndterlige varer (såsom mel, frø, tunge glas, varer som går i stykker under fragt eller lign.) er vi nødt til at opkræve DKK ,- for håndtering. Der er derfor tale om et håndteringsgebyr og ikke en ekstra fragtomkostning.
Vi gør dette for at holde det simpelt for alle. Vi mener at det er fair at vi tilbyder alle varer, selv de tunge i vores sortiment. På de tunge varer, tager vi så et tung vare gebyr. Vi håber på din forståelse af dette, og at i støtter op om målet med et stort sortiment, da alternativet er at vi som en lang række af vores konkurrenter holder op med at sælge disse vare. Det ønsker vi ikke.
Vores mål er at gøre det så nemt og billigt for dig som muligt - men vi ønsker trods alt ikke at tabe penge.
Om produktet
Goldwell Kerasilk Revitalize Exfoliating Pre Wash
Denne forbehandling på 250 ml er skabt til at rense din hovedbund. Den fjerner døde hudceller og produktrester, hvilket skaber et sundt miljø for både hovedbunden og håret.
Effektiv eksfoliering giver din hovedbund fornyet styrke og vitalitet
Fjerner skånsomt urenheder fra din hovedbund
Passer til forskellige hårtyper og teksturer
Indeholder naturlige, plejende ingredienser til håret
Sund hovedbund giver stærkere hår
Hvis du har en irriteret hovedbund eller ophobning af stylingprodukter, kan denne forbehandling hjælpe dig. Den blide formel arbejder på at fjerne urenheder uden at udtørre eller irritere din hovedbund.
Enkel behandling til din daglige rutine
Du påfører produktet direkte på hovedbunden før din almindelige hårvask. Massér det forsigtigt ind, lad det virke i nogle minutter, og skyl grundigt. Du kan bruge det 1-2 gange om ugen efter behov.