Hos Helsebixen ønsker vi at være en webbutik med det størst mulige sortiment, sammenholdt med at vi ønsker at give gratis fragt, giver det nogle udfordringer på en række varer hvor prisen per styk er lav og vægten er høj. Det koster os nemlig markant mere at behandle en tung ordre end en let ordre. Derfor har vi ved en meget lille del af vores særligt tunge eller uhåndterlige varer (såsom mel, frø, tunge glas, varer som går i stykker under fragt eller lign.) er vi nødt til at opkræve DKK ,- for håndtering. Der er derfor tale om et håndteringsgebyr og ikke en ekstra fragtomkostning.
Vi gør dette for at holde det simpelt for alle. Vi mener at det er fair at vi tilbyder alle varer, selv de tunge i vores sortiment. På de tunge varer, tager vi så et tung vare gebyr. Vi håber på din forståelse af dette, og at i støtter op om målet med et stort sortiment, da alternativet er at vi som en lang række af vores konkurrenter holder op med at sælge disse vare. Det ønsker vi ikke.
Vores mål er at gøre det så nemt og billigt for dig som muligt - men vi ønsker trods alt ikke at tabe penge.
Om produktet
EASIS Jordbærgrød: Alsidig frugtgrød med jordbær.
EASIS Jordbærgrød er en velsmagende og anvendelig frugtgrød, der gør det nemt at tilføje en sød smag af sommer til dine måltider. Den er et oplagt valg, når du ønsker at berige din morgenmad, dit mellemmåltid eller din dessert på en hurtig og bekvem måde. Grøden er klar til brug og giver en ukompliceret smagsoplevelse i en travl hverdag.
Hovedingrediensen i EASIS Jordbærgrød er nøje udvalgte jordbær, som sikrer en autentisk og rig smag. Den cremede konsistens gør den ideel som et smagfuldt element i klassiske desserter som trifli, hvor den bidrager med både sødme og en behagelig tekstur. Nyd den rene og genkendelige smag af solmodne bær i dine yndlingsretter.
Dette produkt er perfekt til dig, der ønsker en nem og smagfuld løsning i køkkenet. Brug den som topping på din skyr eller yoghurt for et hurtigt mellemmåltid, bland den i din havregrød om morgenen, eller nyd den som en let snack direkte fra pakken, når du har lyst til noget sødt.
Fordele ved EASIS Jordbærgrød (500 g):
Giver en rig og autentisk smag af jordbær.
Alsidig og nem at anvende i mange retter.
Perfekt som en lækker topping på din yoghurt.
Gør dine desserter endnu mere indbydende.
Kan nydes som en hurtig og bekvem snack.
Med EASIS Jordbærgrød får du en alsidig og velsmagende løsning, der passer godt ind i en travl hverdag. Den er ideel til at tilføje en smagfuld og nem komponent til dine måltider, fra morgenmad til dessert, og bringer en følelse af simpel nydelse til bordet.
Om EASIS
EASIS udvikler produkter, der passer ind i en bevidst livsstil, hvor god smag og enkelhed går hånd i hånd.
OBS: Der kan forekomme mindre afvigelser mellem ovenstående indhold og den indholdsdeklaration, der fremgår af den vare, du modtager fra Jala-Helsekost. Vi anbefaler derfor altid at kontrollere indholdsdeklarationen på det fysiske produkt.