Hos Helsebixen ønsker vi at være en webbutik med det størst mulige sortiment, sammenholdt med at vi ønsker at give gratis fragt, giver det nogle udfordringer på en række varer hvor prisen per styk er lav og vægten er høj. Det koster os nemlig markant mere at behandle en tung ordre end en let ordre. Derfor har vi ved en meget lille del af vores særligt tunge eller uhåndterlige varer (såsom mel, frø, tunge glas, varer som går i stykker under fragt eller lign.) er vi nødt til at opkræve DKK ,- for håndtering. Der er derfor tale om et håndteringsgebyr og ikke en ekstra fragtomkostning.
Vi gør dette for at holde det simpelt for alle. Vi mener at det er fair at vi tilbyder alle varer, selv de tunge i vores sortiment. På de tunge varer, tager vi så et tung vare gebyr. Vi håber på din forståelse af dette, og at i støtter op om målet med et stort sortiment, da alternativet er at vi som en lang række af vores konkurrenter holder op med at sælge disse vare. Det ønsker vi ikke.
Vores mål er at gøre det så nemt og billigt for dig som muligt - men vi ønsker trods alt ikke at tabe penge.
Om produktet
Dr. Irena Eris 24H 020C
Denne foundation giver dækning, der holder hele dagen og natten. Med en let konsistens kan den anvendes i op til 24 timer, hvilket passer godt til en travl hverdag.
Professionel makeup, der holder hele dagen og natten igennem
Dækning der holder i 24 timer
Let konsistens der ikke føles tung
Rose Beige til medium hudtoner
Makeup, der plejer din hud
Hvis du ønsker en foundation, der holder hele dagen uden at tynge, kan denne være interessant. Den lette konsistens føles behagelig time efter time og bevarer et ensartet udseende gennem dagens aktiviteter.
Holdbar finish med et naturligt resultat
Foundationen er lavet med en skånsom sammensætning, der understøtter din naturlige skønhed. Rose Beige-nuancen giver en frisk finish, der holder sig gennem dagens gøremål. Den er designet til at give et naturligt udseende hele dagen.