Hos Helsebixen ønsker vi at være en webbutik med det størst mulige sortiment, sammenholdt med at vi ønsker at give gratis fragt, giver det nogle udfordringer på en række varer hvor prisen per styk er lav og vægten er høj. Det koster os nemlig markant mere at behandle en tung ordre end en let ordre. Derfor har vi ved en meget lille del af vores særligt tunge eller uhåndterlige varer (såsom mel, frø, tunge glas, varer som går i stykker under fragt eller lign.) er vi nødt til at opkræve DKK ,- for håndtering. Der er derfor tale om et håndteringsgebyr og ikke en ekstra fragtomkostning.
Vi gør dette for at holde det simpelt for alle. Vi mener at det er fair at vi tilbyder alle varer, selv de tunge i vores sortiment. På de tunge varer, tager vi så et tung vare gebyr. Vi håber på din forståelse af dette, og at i støtter op om målet med et stort sortiment, da alternativet er at vi som en lang række af vores konkurrenter holder op med at sælge disse vare. Det ønsker vi ikke.
Vores mål er at gøre det så nemt og billigt for dig som muligt - men vi ønsker trods alt ikke at tabe penge.
Om produktet
Biosym OmniOmega O-3 (60 kaps) er et kvalitetskosttilskud med rene omega-3-fedtsyrer fra fiskeolie. Produktet indeholder de langkædede fedtsyrer EPA og DHA, som er vigtige for kroppens funktioner. EPA bidrager til en normal hjertefunktion, mens DHA medvirker til at opretholde en normal hjernefunktion og et normalt syn. Den gavnlige effekt opnås ved et dagligt indtag på mindst 250 mg EPA og DHA.
Fiskeolien i Biosym OmniOmega O-3 (60 kaps) stammer fra ansjoser og er certificeret af Friend of the Sea – et bevis på ansvarligt fiskeri og respekt for havet. Produktet bærer desuden kvalitetsmærket Biosym Pure®, som garanterer renhed og høj kvalitet. Hver kapsel indeholder 300 mg EPA og 200 mg DHA, så du nemt kan dække dit daglige behov for omega-3.
Værd at vide om Biosym OmniOmega O-3 (60 kaps):
Hver kapsel indeholder 300 mg EPA og 200 mg DHA
EPA støtter hjertets normale funktion
DHA bidrager til normal hjernefunktion og syn
Ansvarligt fanget ansjosolie certificeret af Friend of the Sea
Biosym – kvalitet siden 1986
Biosym har i mere end 35 år udviklet veldokumenterede kosttilskud med fokus på kvalitet, forskning og ansvarlighed. Alle produkter udvikles i Danmark med rene råvarer, så du altid kan føle dig tryg ved dit valg.
OBS: Der kan forekomme mindre afvigelser mellem ovenstående indhold og den indholdsdeklaration, der fremgår af den vare, du modtager fra Jala-Helsekost. Vi anbefaler derfor altid at kontrollere indholdsdeklarationen på det fysiske produkt.
Kosttilskud: Den anbefalede daglige dosis bør ikke overskrides. Opbevares utilgængeligt for børn. Kosttilskud bør ikke træde i stedet for varieret kost.