Hos Helsebixen ønsker vi at være en webbutik med det størst mulige sortiment, sammenholdt med at vi ønsker at give gratis fragt, giver det nogle udfordringer på en række varer hvor prisen per styk er lav og vægten er høj. Det koster os nemlig markant mere at behandle en tung ordre end en let ordre. Derfor har vi ved en meget lille del af vores særligt tunge eller uhåndterlige varer (såsom mel, frø, tunge glas, varer som går i stykker under fragt eller lign.) er vi nødt til at opkræve DKK ,- for håndtering. Der er derfor tale om et håndteringsgebyr og ikke en ekstra fragtomkostning.
Vi gør dette for at holde det simpelt for alle. Vi mener at det er fair at vi tilbyder alle varer, selv de tunge i vores sortiment. På de tunge varer, tager vi så et tung vare gebyr. Vi håber på din forståelse af dette, og at i støtter op om målet med et stort sortiment, da alternativet er at vi som en lang række af vores konkurrenter holder op med at sælge disse vare. Det ønsker vi ikke.
Vores mål er at gøre det så nemt og billigt for dig som muligt - men vi ønsker trods alt ikke at tabe penge.
Om produktet
Diverse.
Aserve Knæ Elastikbind - M - 1 stk er et elastikbind, som støtter dine led og sener som har lidt overlast, er skadet og har behov for kompression under genoptræning.
Dette bind fungerer som et kompressionsbind som er anatomisk syet, og som aflaster dine lede og sener, så de nemmere kan komme sig.
Elastikbindet er lavet med en kraftig elastisk af højeste kvalitet, som beholder sin kompressionseffekt over tid og som kan maskinvaskes ved 40 grader.
Dette bind er lavet til dit knæ, og kommer i størrelse M, som svarer til 33-36 cm omkring knæet. Værd at vide om produktet - Størrelse M - Anatomisk syet - God til genoptræning og aflastning af led og sener
Anvendelse Støttebindet kan let trækkes over din skade og er god at bruge under genoptræning af skader eller led og sener som er overbelastet.