Hos Helsebixen ønsker vi at være en webbutik med det størst mulige sortiment, sammenholdt med at vi ønsker at give gratis fragt, giver det nogle udfordringer på en række varer hvor prisen per styk er lav og vægten er høj. Det koster os nemlig markant mere at behandle en tung ordre end en let ordre. Derfor har vi ved en meget lille del af vores særligt tunge eller uhåndterlige varer (såsom mel, frø, tunge glas, varer som går i stykker under fragt eller lign.) er vi nødt til at opkræve DKK ,- for håndtering. Der er derfor tale om et håndteringsgebyr og ikke en ekstra fragtomkostning.
Vi gør dette for at holde det simpelt for alle. Vi mener at det er fair at vi tilbyder alle varer, selv de tunge i vores sortiment. På de tunge varer, tager vi så et tung vare gebyr. Vi håber på din forståelse af dette, og at i støtter op om målet med et stort sortiment, da alternativet er at vi som en lang række af vores konkurrenter holder op med at sælge disse vare. Det ønsker vi ikke.
Vores mål er at gøre det så nemt og billigt for dig som muligt - men vi ønsker trods alt ikke at tabe penge.
Om produktet
Personlig pleje.
Plejende og fugtgivende body lotion fra Annemarie Börlind. Denne body lotion er velegnet til alle hudtyper. Derudover efterlades huden silkeblød efter brug af body lotionen.
Body lotionen har en skøn frugtagtig duft, som virker forfriskende på huden
Body lotionen indeholder økologisk raketblomst nektar, som giver en naturlig beskyttelse af huden mod frie radikaler. Yderligere indeholder produktet økologisk sølvlind, hvilket har en opstrammende effekt på huden.
Værd at vide
Indeholder økologisk raketblomst nektar, som virker beskyttende mod frie radikaler
Indeholder økologisk sølvlind, som virker opstrammer huden
Velegnet til alle hudtyper
Påfør body lotionen på hele kroppen eller blot de områder du ønsker. Massér body lotionen godt og jævnt ind i huden. Du kan med fordel gøre det hver dag eller hver gang efter bad.
Påfør body lotionen på hele kroppen eller blot de områder du ønsker. Massér body lotionen godt og jævnt ind i huden. Du kan med fordel gøre det hver dag eller hver gang efter bad.