Hos Helsebixen ønsker vi at være en webbutik med det størst mulige sortiment, sammenholdt med at vi ønsker at give gratis fragt, giver det nogle udfordringer på en række varer hvor prisen per styk er lav og vægten er høj. Det koster os nemlig markant mere at behandle en tung ordre end en let ordre. Derfor har vi ved en meget lille del af vores særligt tunge eller uhåndterlige varer (såsom mel, frø, tunge glas, varer som går i stykker under fragt eller lign.) er vi nødt til at opkræve DKK ,- for håndtering. Der er derfor tale om et håndteringsgebyr og ikke en ekstra fragtomkostning.
Vi gør dette for at holde det simpelt for alle. Vi mener at det er fair at vi tilbyder alle varer, selv de tunge i vores sortiment. På de tunge varer, tager vi så et tung vare gebyr. Vi håber på din forståelse af dette, og at i støtter op om målet med et stort sortiment, da alternativet er at vi som en lang række af vores konkurrenter holder op med at sælge disse vare. Det ønsker vi ikke.
Vores mål er at gøre det så nemt og billigt for dig som muligt - men vi ønsker trods alt ikke at tabe penge.
Om produktet
Professionel HH Simonsen Universal Diffuser
Få mere ud af dine naturlige krøller med denne alsidige diffuser. Den er designet til at passe til forskellige hårtørrere og giver dig mulighed for at style dit hår præcis, som du ønsker det.
Universal styling med kraftfuld teknologi til alle hårtyper
Passer til de fleste hårtørrere på markedet
Let konstruktion på kun 125 gram
Nem at rengøre efter brug
Blid styling til krøllet hår
Med denne diffuser kan du markant reducere frizz under føntørring. Den fordeler varmen jævnt i håret og hjælper med at definere dine naturlige krøller og bølger, så du opnår et stylet look.
Universal styling til alle hårtørrere
Den lette konstruktion gør det nemt at style dit hår, selv når du har travlt om morgenen. Diffuseren er designet med fokus på brugervenlighed og kan nemt rengøres efter brug, så den altid er klar til næste styling.