Hos Helsebixen ønsker vi at være en webbutik med det størst mulige sortiment, sammenholdt med at vi ønsker at give gratis fragt, giver det nogle udfordringer på en række varer hvor prisen per styk er lav og vægten er høj. Det koster os nemlig markant mere at behandle en tung ordre end en let ordre. Derfor har vi ved en meget lille del af vores særligt tunge eller uhåndterlige varer (såsom mel, frø, tunge glas, varer som går i stykker under fragt eller lign.) er vi nødt til at opkræve DKK ,- for håndtering. Der er derfor tale om et håndteringsgebyr og ikke en ekstra fragtomkostning.
Vi gør dette for at holde det simpelt for alle. Vi mener at det er fair at vi tilbyder alle varer, selv de tunge i vores sortiment. På de tunge varer, tager vi så et tung vare gebyr. Vi håber på din forståelse af dette, og at i støtter op om målet med et stort sortiment, da alternativet er at vi som en lang række af vores konkurrenter holder op med at sælge disse vare. Det ønsker vi ikke.
Vores mål er at gøre det så nemt og billigt for dig som muligt - men vi ønsker trods alt ikke at tabe penge.
Om produktet
Dr Irena Eris Blossom Flush 02
Denne blush i nuancen Peach Island fremhæver din naturlige hudtone. Med 10 ml er den kompakt og nem at have med i tasken. Den giver en frisk og sund udstråling til din makeup.
Naturlig glød og professionel finish til din hud hver dag
10 ml kompakt størrelse til nem brug
Varm ferskenfarvet nuance til alle hudtoner
Jævn og holdbar farve hele dagen
Naturlig glød til enhver teint
Leder du efter en blush, der giver din hud en naturlig glød? Denne Peach Island-nuance er ideel. Den varme ferskentone komplementerer din hudfarve og skaber en frisk udstråling, der holder hele dagen.
Enkel og sikker daglig anvendelse
Den kompakte størrelse gør blushen ideel til både hjemmebrug og på farten. Du kan nemt opbevare den i makeuppungen eller håndtasken. Formuleringen giver en jævn og holdbar farve til din daglige makeup-rutine.